Marcowy Slam w warszawskim Pogłosie

Posted: Marzec 3rd, 2019 | Możliwość komentowania Marcowy Slam w warszawskim Pogłosie została wyłączona

Kiedy: 13.03.2019 środa
Gdzie: Pogłos (ul. Burakowska 12, Warszawa)
O której: 20.00
Za ile: 10 PLN (występujący wchodzą za darmo)

Uwaga! To nie pomyłka – najbliższy slam w Pogłosie wypada w środę. Jest to – jak wiadomo – środek tygodnia, ale też dzień loda i tydzień przed wiosną. Weźcie swoje wiosenne humory, weźcie wiosenne wiersze i może uda nam się podnieść temperaturę, bo ciśnienie to na pewno. Zapraszamy publiczność, żeby krzyczała na poetów i poetów, którzy mogą pokrzyczeć na publiczność. Zapraszamy!

UWAGA Półfinaliści i finaliści slamu liczą się do warszawskiego rankingu slamerów – m.in. ze slamem w Worku Kości i Cabaret Poetry Slam. Najlepsza dwójka będzie reprezentowała miasto w ogólnopolskich mistrzostwach w maju 2019!


Open Mic w warszawskim Worku Kości vol. 9

Posted: Luty 20th, 2019 | Możliwość komentowania Open Mic w warszawskim Worku Kości vol. 9 została wyłączona

Kiedy: 23.2.19 (sobota)
Start: 20.00
Gdzie: Worek Kości, Bagatela 10, Warszawa
Za ile: O PLN

✨✨✨✨ Open Mic w Worku po raz dziewiąty!!! ✨✨✨✨

🎉🎉Zapraszamy odważnych/e śpiewających/e, grających/e, muzyków/czki i poetów/ki, tancerzy/ki, stand-uperów/ki i performerów/ki oraz tych, którzy nie zostali wymienieni!!!

🎉🎉Ten wieczór, ta noc i nasza scena w Worku należą do Was :) Pamiętajmy, że Worek Kości to miejsce zabawy, nie konfliktów. Zależy nam otwartej i przyjaznej atmosferze pełniej szacunku. Przyjdźcie tworzyć ją z nami!!!

🔈🔉🔊 Chętnych zapraszamy do zgłoszeń przez messengera Worka Kości lub na adres slam@worekkosci.pl. Dajcie nam znać co potrzebujecie na scenie i z czym na nią wychodzicie ;-)))

UWAGA! Kolejność uzależniona jest od kolejności zgłoszenia, ale może być spontanicznie mieszana przed prowadzącą, by podobne formy nie następowały po sobie. Bądźcie więc czujni! Startujemy punkt 20.00!

✨✨Zasady ✨✨

📖 1. Ze względu na ograniczony czas trwania wydarzenia organizator zastrzega sobie, że w Open Micu może mieć jedynie 20. prezentacji po maksimum 10 minut każda.

📖 2. W przypadku większej liczby zgłoszeń o uczestnictwie decyduje kolejność. Kolejność zgłoszenia wpływa też na kolejność prezentacji.

📖 3. Uczestnictwo w Open Micu polega na prezentacji własnej twórczości lub interpretacja czyjegoś dzieła, przy uprzednim zaznaczeniu, że występ będzie interpretacją czyjejś twórczości i może być wykonany w każdym z możliwych języków.

📖 4. W pojedynczym wystąpieniu może brać udział dowolna liczba osób.

📖 5. W trakcie prezentacji można korzystać z rekwizytów lub/i instrumentów muzycznych prosimy jednak, by nie demonstrowały one silnych poglądów politycznych.

📖 6. Uczestnicy zgadzają się na filmowanie i wykorzystywanie swojego wizerunku w celach promocyjnych.

📖 7. Utwory przedstawione w trakcie Open Mic będą ocenianie przez publiczność w trakcie anonimowego głosowania.

📖 8. Zwycięzca Open Mic zostanie wybrany na podstawie liczby przyznanych punktów. Każdy z publiczności może przyznać, na odpowiedniej karcie do głosowania:
• 1 pkt
• 2 pkt
• 3 pkt
• 4 pkt
• 5 pkt
• 7 pkt
• 10 pkt
wybranym przez siebie występom.

📖 9. Głosami publiczności zostanie przyznana jedna nagroda główna w wysokości 150 PLN (netto) oraz wybrany przez zwycięzcę drink przygotowany przez barmanów Worka Kości. 💰

Prowadzi: Monika Marianna Blaszczak

————————————–
Cocktail Bar Worek Kości, ul. Bagatela 10, Warszawa
start godz. 20.00
Wstęp wolny. TYLKO DLA DOROSŁYCH.
Rezerwacje miejsc siedzących: messenger lub telefon
783 666 868 (w godzinach pracy klubu od godz. 17.00).
Ilość miejsc ograniczona przestrzenią Worka i bezpieczeństwem Gości. Klub mieści maksymalnie 130 osób (siedzących i stojących łącznie).
—————————————
W lokalu Worek Kości obowiązuje ZAKAZ WNOSZENIA I KONSUMPCJI WŁASNYCH NAPOJÓW I JEDZENIA.

Prosimy o NIENAGRYWANIE całości koncertu (audio i video) i nieudostępnianie streamingów z odbywającego się u nas wydarzenia z uwagi na ochronę praw autorskich Twórców.
Prosimy o wzajemny szacunek.


Tupot Poetycki #30 w Bydgoszczy | SLAM + ZAWÓD (koncert)

Posted: Luty 18th, 2019 | Możliwość komentowania Tupot Poetycki #30 w Bydgoszczy | SLAM + ZAWÓD (koncert) została wyłączona

kiedy: sobota, 02.03.2019
start: 20:30
gdzie: MÓZG, Bydgoszcz
za ile: 15 PLN

„Czarne rozwiązanie już nie wchodzi w czarną grę” dlatego wraz z zespołem Zawód zapraszam Was na trzydziestą, okrągłą odsłonę imprezy. Będzie głośno.

/ SLAM
śmieszy bawi smuci rozmyśla
turniej dla ludzi piszących
w którym liczy się interakcja z publicznością
to ona stanowi jury przez cały wieczór
Każdy może wystąpić! Wystarczy wysłać mail na vive_memor@vp.pl lub zgłosić się w dniu wydarzenia na bramce.

Zasady? Slamer ma trzy minuty, nie używa rekwizytów, ani muzyki, prezentuje swój własny tekst. Dla finalisty nagroda w wysokości 150 PLN.
W związku z nawiązaniem współpracy z wytwórnią Plexus Of Infinity, (Splot Nieskończoności) przewidujemy dodatkowe rozdania w postaci płyt i nie tylko.

*Uwaga od września 2018 do turnieju poprzedzającego Trzecie Ogólnopolskie Mistrzostwa Slamu Poetyckiego (maj 2019) punkty dla wszystkich: 1pkt za obecność, 2pkt za półfinał, 4pkt za drugie miejsce i 6pkt za pierwsze.

/ INSTALACJA SŁOWNO – MUZYCZNA / KONCERT
Zawód, czyli czteroosobowy zespół z Warszawy wykonujący muzykę improwizowaną do wierszy, która nie rości sobie pretensji do żadnego gatunku.

Zawód – wyuczone zajęcie wykonywane w celach zarobkowych.
Zawód II – przykre uczucie, doznawane gdy nie spełniają się czyjeś marzenia, plany

Szalejemy na skali, mamy mnóstwo niezłych numerów. One się składają z dźwięków i słowa, słów właściwie. Za warstwę instrumentalną odpowiada gitara basowa, perkusja i saksofon. W osobach M. Śmigasiewicza, F. O. Jaremki i J. Kołtunowicza.
Za słowa i ich ekspresję odpowiada K. Przybyłowski.
Zawód gra niepiosenki.


Apokaliptyczny Slam poetycki w Gdańsku

Posted: Luty 12th, 2019 | Możliwość komentowania Apokaliptyczny Slam poetycki w Gdańsku została wyłączona

Kiedy: 23.02 sobota
Gdzie: Dom Sztuki GAK, ul. stryjewskiego 25, Gdańsk
O której: 18.00
Za ile: wstęp wolny

Apokaliptyczny SLAM na końcu świata nadciąga!
Poeci i Poetki ostrzcie wiersze, bo tylko poezja przetrwa.

SLAM
Slam to starcie poetów, artystów improwizujących, performerów, tekściarzy, oceniane przez entuzjastyczną, choć zazwyczaj surową i krytyczną publiczność. Ważny jest tekst, a zdolności sceniczne mogą tylko pomóc.
Powodem i przepustką do pojedynkowania się są autorskie teksty, chęć konfrontacji z innymi piszącymi oraz przede wszystkim potrzeba otrzymania feedbacku. W każdej rundzie występujący mają do dyspozycji 3 minuty. Publiczność większością głosów wybiera zwycięzcę danego pojedynku i kieruje go do następnej rundy. W końcu za mikrofonem zostaje już tylko król wieczoru.

APOKALIPTYCZNY SLAM
W rundzie pierwszej poprosimy o wykonanie tekstów zahaczających o temat „apokalipsy, dystopii lub końca świata…”. W jaki sposób go wykorzystacie to już tylko i wyłącznie Wasza sprawa. Liczy się pomysł i sprawność literacka!
W kolejnych rundach tematyka jest już dowolna. Weźcie swoje najlepsze teksty i dajcie się osądzić!
Zwycięzca otrzyma 500 zł

Apokaliptyczny SLAM jest częścią Gdańskich Eliminacji do Ogólnopolskich Mistrzostw Polski w Slamie Poetyckim – więcej o eliminacjach: https://www.facebook.com/events/343491592915404/

!!! Zgłoszenia slamerów przyjmujemy mailowo: katarzyna.andrulonis@gak.gda.pl lub osobiście w dniu imprezy przed startem.

PUBLICZNOŚĆ
Jesteście niezbędni! Przybywajcie tłumnie i słuchajcie uważnie!

MUZYKA
Nie zabraknie też zagłady muzyczno-poetyckiej w postaci elektro-recitalu Justyny Mazurkiewicz.

WSTĘP WOLNY

Kochani uczestnicy! Zapoznajcie się z regulaminem: http://gak.gda.pl/wydarzenia/apokaliptyczny-slam-na-ko%C5%84cu-%C5%9Bwiata


Lutowy Slam w warszawskim Pogłosie

Posted: Luty 8th, 2019 | Możliwość komentowania Lutowy Slam w warszawskim Pogłosie została wyłączona

Kiedy: 14.02 czwartek
Gdzie: Pogłos (ul. Burakowska 12, Warszawa)
O której: 20.00
Za ile: 10 PLN (występujący wchodzą za darmo)

Zapraszamy na slam w Walentynki, gdzie nie musicie mówić o miłości, choć możecie. Możecie zaprosić też osoby, którym chcecie zaimponować i spędzić z nimi miłe chwile. POEZJA. To może się pojawić, ale nie musi. SLAM. To się zdarzy – czy tego chcecie czy nie.

UWAGA Półfinaliści i finaliści slamu liczą się do warszawskiego rankingu slamerów – m.in. ze slamem w Worku Kości i Cabaret Poetry Slam. Najlepsza dwójka będzie reprezentowała miasto w ogólnopolskich mistrzostwach w maju 2019!

PO SLAMIE KONCERT ZESPOŁU SZEGETZ (za darmo dla osób uczestniczących w slamie)


Tupot Poetycki #29 | SLAM + Miron. Teoria Strun w Bydgoszczy

Posted: Styczeń 23rd, 2019 | Możliwość komentowania Tupot Poetycki #29 | SLAM + Miron. Teoria Strun w Bydgoszczy została wyłączona

kiedy: piątek, 25.01.2019.
start: 20:30
gdzie: MÓZG, Bydgoszcz
za ile: 15 pln / występujący free

 

Pierwsza odsłona w 019. Ale to nie tak, że trzeba nowe. Można przynieść stare teksty, a można po prostu być wnosząc to ciepło co zawsze. Okazuje się, że na tupotach regenerują się mięśnie, wszystkie napięcia znikają. Dwudziesty dziewiąty bydgoski SLAM Poetycki, a w ramach instalacji video-dźwięko-słowo pt. MIRON. Teoria Strun. Szczegóły na dole.

/ SLAM
śmieszy bawi smuci rozmyśla
turniej dla ludzi piszących
w którym liczy się interakcja z publicznością
to ona stanowi jury przez cały wieczór
Każdy może wystąpić! Wystarczy wysłać mail na vive_memor@vp.pl lub zgłosić się w dniu wydarzenia na bramce.

Zasady? Slamer ma trzy minuty, nie używa rekwizytów, ani muzyki, prezentuje swój własny tekst. Dla finalisty nagroda w wysokości 100 PLN.

*Uwaga od września 2018 do turnieju poprzedzającego Trzecie Ogólnopolskie Mistrzostwa PL w SLAMie Poetyckim (maj 2019) punkty dla wszystkich: 1pkt za obecność, 2pkt za półfinał, 4pkt za drugie miejsce i 6pkt za pierwsze.

/ FILM
Dodatkowo pokażemy Wam krótkometrażową etiudę, w której jako inspirację wykorzystano tekst Mirona Białoszewskiego „Mówienie o pisaniu”. Autorką filmu jest absolwentka PWSFTviT w Łodzi/ Łódzka Szkoła Filmowa – Natalia Spychała.

/ INSTALACJA SŁOWNO (WIZUALNO) MUZYCZNA

MIRON. Teoria Strun.
Czyli wideo przygotowane przez Adama Kempę i Miron Białoszewski. Podobno tomik, z którego Adaś chciał korzystać w bibliotece został umieszczony w zabytkach nietykalskich z powodu zużycia. Nie wiem czy to dobrze.

Adam Kempa – pomysł, dźwięk, obraz
Zuzanna Szmidt – głos

***
wstęp: 15 pln | występujący free


Styczniowy Antyslam w warszawskim Pogłosie

Posted: Styczeń 10th, 2019 | Możliwość komentowania Styczniowy Antyslam w warszawskim Pogłosie została wyłączona

Slam odwołany z powodu żałoby narodowej. Następny slam w Pogłosie odbędzie się 14 lutego 2019.

Kiedy: 17 stycznia, czwartek
Gdzie: Pogłos (ul. Burakowska 12, Warszawa)
O której: 20.00
Za ile: 10 PLN

Antyslam, czyli najgorszy poeta wygrywa! Postanowiliśmy wrócić do sprawdzonej formuły i na pierwszym w tym roku slamie docenić wszystkich tych, którym w pisaniu nie idzie.

Masz złamane serce? Nie masz pracy? Nie masz domu? Jesteś na diecie? NIC NAS TO NIE INTERESUJE, ale jeżeli o tym piszesz to już jakby bardziej.

Zapraszamy wszystkim, którym nieobca jest żenada. Czekamy na słabe teksty i jeszcze gorsze występy. Publiczność też może przyjść, a nawet wyjść w trakcie!


15. Slam Poetycki w warszawskim Worku Kości i start eliminacji do Mistrzostw!

Posted: Styczeń 6th, 2019 | Możliwość komentowania 15. Slam Poetycki w warszawskim Worku Kości i start eliminacji do Mistrzostw! została wyłączona

Kiedy: 18 stycznia 2019, piątek
Start: 20.00
Gdzie: Worek Kości, Bagatela 10, Warszawa
Za ile: wolny!

✨✨Slam poetycki ✨✨ po raz piętnasty w Worku!
To popularna forma rywalizacji poetów, performerów, ludzi związanych z kabaretem, teatrem lub hip-hopem czy wszelkiej maści ciekawych sceny amatorów włączająca w zabawę od samego początku do końca publiczność, która na dobre zadomowiła się w „Worku Kości”. Różnorodność form, różnorodność wyrażeń, głosy oraz narracje, wędrują ze sceny i przekonują lub nie zebranych w kawiarni ludzi.

✨✨Zasady✨✨
Każdy z występujących ma do wykorzystania w każdej z trzech rund taką samą liczbę minut, a w porównaniu do turniejów jednego wiersza decyzję podejmuje publiczność, a nie selektywne wybrane i z góry narzucone jury.

🕛🕒 To publiczność po każdym z występów, na który w każdej z trzech rund jest odpowiednio 2,5 min, 3 min i 4 min, ocenia go i decyduje o dalszym ewentualnym awansie każdego z występujących.

Uwaga! Półfinaliści i finaliści od 15. Slam Poetycki w Worku Kości liczą się do warszawskiego rankingu slamerów – m.in. ze slamem w Pogłosie. Najlepsza dwójka będzie reprezentowała miasto w ogólnopolskich mistrzostwach w maju 2019!

✨✨ Wyjątkowo dopuszczamy używanie rekwizytów. 🎉Zapraszamy do występowania w każdym z języków!

💰 Nagroda dla zwycięzcy/czyni 500 PLN + to co w czaszce

🍺 Dla kurażu: dla każdego występującego w slamie piwo za 8 PLN

Prowadząca: Monika Marianna Blaszczak

Dzielny zliczarek: Łukasz Chorchos

📖 Zapisy (UWAGA OGRANICZONA LICZBA MIEJSC DO 20!!!): slam@worekkosci.pl do 23.59 17.01.19 oraz na pół godziny przed startem slamu, o ile będą jeszcze wolne miejsca….

🔈🔉🔊 Regulamin do wglądu u organizatora.

🔊Na wszystkie imprezy wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona przestrzenią Worka i bezpieczeństwem Gości.

🔊 Każdy uczestnik może korzystać z rekwizytów lub/i instrumentów muzycznych prosimy jednak, by nie demonstrowały one silnych poglądów politycznych.

FB wydarzenia: https://web.facebook.com/events/234247617277856/ 

————————————–
Cocktail Bar Worek Kości, ul. Bagatela 10, Warszawa
start godz. 20.00
Wstęp wolny. TYLKO DLA DOROSŁYCH.
—————————————
W lokalu Worek Kości obowiązuje ZAKAZ WNOSZENIA I KONSUMPCJI WŁASNYCH NAPOJÓW I JEDZENIA.

Prosimy o NIENAGRYWANIE całości wydarzenia (audio i video) i nieudostępnianie streamingów z odbywającego się u nas wydarzenia z uwagi na ochronę praw autorskich Twórców.
Prosimy o wzajemny szacunek.


Open Mic vol. 7 w warszawskim Worku Kości

Posted: Grudzień 13th, 2018 | Możliwość komentowania Open Mic vol. 7 w warszawskim Worku Kości została wyłączona

Kiedy: 16.12.18 (niedziela)
Start: 20.00
Gdzie: Worek Kości, Bagatela 10, Warszawa
Za ile: O PLN

✨✨✨✨ Open Mic w Worku po raz siódmy!!! ✨✨✨✨

🎉🎉Zapraszamy odważnych/e śpiewających/e, grających/e, muzyków/czki i poetów/ki, tancerzy/ki, stand-uperów/ki i performerów/ki oraz tych, którzy nie zostali wymienieni!!!

🎉🎉Ten wieczór, ta noc i nasza scena w Worku należą do Was :) Pamiętajmy, że Worek Kości to miejsce zabawy, nie konfliktów. Zależy nam otwartej i przyjaznej atmosferze pełniej szacunku. Przyjdźcie tworzyć ją z nami!!!

🔈🔉🔊 Chętnych zapraszamy do zgłoszeń jednocześnie przez messengera Worka Kości i na adres slam@worekkosci.pl. Dajcie nam znać co potrzebujecie na scenie i z czym na nią wychodzicie ;-)))

UWAGA! Kolejność uzależniona jest od kolejności zgłoszenia, ale może być spontanicznie mieszana przed prowadzącą, by podobne formy nie następowały po sobie. Bądźcie więc czujni! Startujemy punkt 20.00!

✨✨Zasady ✨✨

📖 1. Ze względu na ograniczony czas trwania wydarzenia organizator zastrzega sobie, że w Open Micu może mieć jedynie 20. prezentacji po maksimum 10 minut każda.

📖 2. W przypadku większej liczby zgłoszeń o uczestnictwie decyduje kolejność. Kolejność zgłoszenia wpływa też na kolejność prezentacji.

📖 3. Uczestnictwo w Open Micu polega na prezentacji własnej twórczości lub interpretacja czyjegoś dzieła, przy uprzednim zaznaczeniu, że występ będzie interpretacją czyjejś twórczości i może być wykonany w każdym z możliwych języków.

📖 4. W pojedynczym wystąpieniu może brać udział dowolna liczba osób.

📖 5. W trakcie prezentacji można korzystać z rekwizytów lub/i instrumentów muzycznych prosimy jednak, by nie demonstrowały one silnych poglądów politycznych.

📖 6. Uczestnicy zgadzają się na filmowanie i wykorzystywanie swojego wizerunku w celach promocyjnych.

📖 7. Utwory przedstawione w trakcie Open Mic będą ocenianie przez publiczność w trakcie anonimowego głosowania.

📖 8. Zwycięzca Open Mic zostanie wybrany na podstawie liczby przyznanych punktów. Każdy z publiczności może przyznać, na odpowiedniej karcie do głosowania:
• 1 pkt
• 2 pkt
• 3 pkt
• 4 pkt
• 5 pkt
• 7 pkt
• 10 pkt
wybranym przez siebie występom.

📖 9. Głosami publiczności zostanie przyznana jedna nagroda główna w wysokości 150 PLN (netto) oraz wybrany przez zwycięzcę drink przygotowany przez barmanów Worka Kości. 💰

Prowadzi: Monika Marianna Blaszczak

————————————–
Cocktail Bar Worek Kości, ul. Bagatela 10, Warszawa
start godz. 20.00
Wstęp wolny.
Ilość miejsc ograniczona przestrzenią Worka i bezpieczeństwem Gości. Klub mieści maksymalnie 130 osób (siedzących i stojących łącznie).
—————————————
W lokalu Worek Kości obowiązuje zakaz wnoszenia własnych napojów i jedzenia.

Prosimy o nienagrywanie całości wydarzenia (audio i video) i nieudostępnianie streamingów z odbywającego się u nas wydarzenia.
Prosimy o wzajemny szacunek.


Grudniowy Slam w warszawskim Pogłosie

Posted: Grudzień 11th, 2018 | Możliwość komentowania Grudniowy Slam w warszawskim Pogłosie została wyłączona

Kiedy: 13 grudnia, czwartek
O której: 20.00
Gdzie: Pogłos (ul. Burakowska 12, Warszawa)
Za ile: 10 PLN

13 grudnia, kiedy wejdziecie na wikipedię na przykład, zobaczycie ogrom historycznych wydarzeń, które miały miejsce w tym dniu. (Wnikliwi wiedzą, że tak jest każdego dnia, ale nie o tym, nie o tym). W swoich tekstach możecie nawiązać do każdego z nich, żeby nie wymienić tego najbardziej oczywistego, to niech to będzie hmmm premiera poematu symfonicznego George’a Gershwina „Amerykanin w Paryżu”, która odbyła się równo 90 lat temu w Carnegie Hall, albo urodziny księcia Emeryka, który będzie miał już na koncie 13 wiosen (wszystkiego najlepszego!)

Do rzeczy: wychodzicie – występujecie, zdobywacie punkty. Chyba, że jesteście publicznością, to wtedy – przychodzicie, oceniacie, krzyczycie.

Do zobaczenia!