ZIMOWY PRASKI SLAM POETYCKI

Posted: Grudzień 27th, 2016 | Możliwość komentowania ZIMOWY PRASKI SLAM POETYCKI została wyłączona

kiedy: sobota, 07.01.2017
start: 20:00
gdzie: OFFSIDE, ul. Brzeska 16, Warszawa
za ile: free

SLAM to popularna forma rywalizacji poetów, performerów, ludzi związanych z kabaretem, teatrem lub hip-hopem czy wszelkiej maści ciekawych sceny amatorów włączająca w zabawę od samego początku do końca publiczność. Różnorodność form, różnorodność wyrażeń i dobra zabawa to wyznaczniki tego typu wydarzenia. W ramach tej demokratycznej formy istnieje miejsce na indywidualną ekspresję, jak i sięgnięcie po wspólne, ludzkie doświadczenia. Jest to też świetna okazja by się spotkać i w ten nietypowy sposób rozkoszować się czasem świąt, zwłaszcza między kończącymi się właśnie Bożym Narodzeniem, Chanuka, a początkiem prawosławnych obchodów. Warto podkreślić, że nowożytna historia slamu wywodzi się z robotniczej dzielnicy Chicago.

Zasady
Każdy z występujących ma do zadysponowania w każdej z trzech rund taką samą liczbę minut, a w porównaniu do turniejów jednego wiersza decyzję podejmuje publiczność, a niewybrana wcześniej, z góry narzucone jury. Liczmy, że turniej zorganizowany w ramach Zimowej Otwartej Ząbkowskiej zaprezentuje najciekawszych scenicznie, zarówno w formie prezentacji, jak i w gatunku tekstu, bywalców nie tylko warszawskich slamów. Potyczka zostanie rozegrana w systemie pucharowym, w każdej z trzech rund będzie odpowiednio 2,5 min, 3 min i 3,5 minut na prezentację przed publicznością, która zdecyduje o dalszym ewentualnym awansie. Wyjątkowo dopuścimy używanie rekwizytów związanych z Pragą, zimą i świętami!

Zgłoszenia
Swój udziału można zgłaszać drogą elektroniczną na adres e-mail: monikabl4@wp.pl do godz. 23.00 dn. 06.01.17 lub osobiście na pół godziny przed startem, jednak w przypadku większej liczby zgłoszeń o uczestnictwie zadecyduje kolejność.
Liczymy na to, że w ten zimowy wieczór wyraźnie zabrzmi głos publiczności, gdyż jej głosami zostanie przyznana jedna, jedyna nagroda główna w wysokości 500 PLN (netto).
Wstęp za darmo!
Prowadząca: Monika M. Błaszczak

Jak zawsze jest zarówno, z kim walczyć, jak i o co! Nie wstydźcie się, pojawcie się! Nie zapomnijcie zabrać ze sobą rodziców, dziadków, partnerów, przyjaciół, współlokatorów… czy kogo tam spotkacie po drodze (na sankach, nartach lub bez).

FB wydarzenia: https://www.facebook.com/events/313814469014744/

FB Otwartej Ząbkowskiej: https://www.facebook.com/OtwartaZabkowska/

Regulamin do wglądu u organizatora


Comments are closed.