Tupot Poetycki #11 / SLAM + instalacja słowno – muzyczna w Bydgoszczy

Posted: Luty 6th, 2017 | Możliwość komentowania Tupot Poetycki #11 / SLAM + instalacja słowno – muzyczna w Bydgoszczy została wyłączona

kiedy: piątek, 17.02.2017
start: 21:00
gdzie: MÓZG, Bydgoszcz
za ile: 10 pln

Przed Wami kolejne wydarzenie z cyklu. W opisie znajdziecie słowo na temat S L A M U (zasad i jak się zgłosić), czym są
I N S T A L A C J E i kto tym razem zagra. Na końcu słówko o możliwości współpracy. 5!

// SLAM
to impreza która zaczęła się w latach 80` w Chicago, przywędrowała do Polski kilkanaście lat temu i znana jest w wielu miastach naszego pięknego kraju. Performerzy tekstu, poeci, autorzy przychodzą powiedzieć lub przeczytać coś swojego, inni posłuchać.
Może być wiersz, może być standup, może być każda forma prezentacji tekstu, która zamyka się w zasadach:
1. nie używasz rekwizytów ani muzyki
2. wykonujesz swój autorski tekst
3. masz trzy minuty w każdej części*
*są trzy rundy, publika wybiera człowieka wieczoru, a człowiek wygrywa klasyczną STÓWE $$$

Super, że publiczność reaguje, wybiera, współkreuje sytuacje. Ciekawe jest szukanie zdrowego kompromisu, ciekawe jest, że nie można iść wbrew ludziom.
– powiedział Paweł Bąkowski (Tupot Poetycki #10 / SLAM + Destruenci).

Jeśli chcesz wystąpić na SLAMie wyślij mail pod adres: vive_memor@vp.pl, można też się wpisać na listę w dniu wydarzenia. Pamiętajcie żeby przygotować kilka tekstów!

// INSTALACJA
Instalacje są najczęściej improwizowanymi spotkaniami artystów, którzy niekoniecznie współpracują ze sobą na codzień. Tworzącą się warstwę muzyczną łączymy z odczytem fragmentów z literatury lub dowolnymi tekstami.

Tym razem będziemy szukać środka między dźwiękami kontrabasu, gitary akustycznej i skrzypiec, a wspomnianym odczytem.
Wybraliśmy „Spuściznę” Isaaca Bashevisa Singera.

/ PAWEŁ SZALA – pomysłodawca tej instalacji
Jeśli byliście na tupotach we wrześniu i październiku możecie go kojarzyć z instalacji „Kurt Vonnegut – Śniadanie Mistrzów” oraz „Zofia Sokolewicz – Mitologia Czarnej Afryki”.
Gitarzysta, basista i wokalista. W przeszłości związany z bydgoskim zespołem Szewcy. Aktualnie pracuje nad materiałem solowym oraz projektem Cherries under the water, którego album ukaże się w kwietniu tego roku.

/ JAROSŁAW MAJEWSKI
To osoba szalenie wyjątkowa, którą większość z was doskonale zna lub kojarzy.
„Multiartysta, rzemieślnik. Kontrabasista sceny awangardowo-jazzowej, fotograf, również właściciel stolarni na bydgoskim Londynku.”

/ MONIKA SZPEJNOWSKA
Skrzypaczka, absolwentka dwóch stopni szkoły muzycznej. Współtwórca projektu „Cherries under the water” (wokal, klawisze, skrzypce). Do kwietnia zakończą się prace nad debiutancką płytą „Cherries under the water”. W młodości związana z operą, której wpływ zaowocował lirycznym zabarwieniem twórczości własnej. Ma na swoim koncie m.in. współpracę reżysereską z Akademią Muzyczną przy produkcji opery „Eugeniusz Oniegin”, liczne koncerty, współpracę z przedstawicielami zróżnicowanych gatunków muzycznych.

/ ZUZANNA SZMIDT
Od siedemnastego roku życia na warszawskiej scenie slamowej. Znana pod psedonimem artystycznym józek. Współzałożycielka Tumultu Poetyckiego, obecnego Tupotu. Organizatorka cyklu „SLAM + instalacja słowno – muzyczna”. Poetessa w poszukiwaniu miejsc i ludzi.

// ENTER: 10 pln / występujący nie płacą

/ REALIZACJA WASZYCH POMYSŁÓW
artyści i muzycy posiadający pomysły na instalacje lub chęci, aby dołączyć na którejś edycji proszeni są o wysyłanie ich pod adres: vive_memor@vp.pl


Comments are closed.