Tupot Poetycki #13 / SLAM + spotkanie z Ewą Ponizik

Posted: Kwiecień 24th, 2017 | Możliwość komentowania Tupot Poetycki #13 / SLAM + spotkanie z Ewą Ponizik została wyłączona

kiedy: czwartek, 27.04.2017.
start: 21:00
gdzie: MÓZG, Bydgoszcz
za ile: 10 pln

Mili Państwo, chłopy i dziewczyny. Przed nami trzynasty Tupot. Trzynasty Tupot to nie żarty. Za nami dwanaście odsłon, czyli dwanaście slamerskich pojedynków i dwanaście instalacji słowno – muzycznych. Tym razem widzimy się w czwartek, a zamiast instalacji spotkanie autorskie.

/ SLAM /
Jeśli nie spotkaliście się ze SLAMem, zapraszam na wikipedię, ona opowie kiedy, kto i jak.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Slam_poetycki

Pojedynek poetów.
Trzy minuty dla każdego na rundę. Nie używacie rekwizytów, ani muzyki, performujecie autorskie teksty.
Zgłaszacie się w czwartek na bramce, albo wysyłacie mail na vive_memor@vp.pl, który również służy, aby odpowiedzieć na Wasze pytania i zachęcić do wzięcia udziału. :)

Publiczność wybiera zwycięzcę, zwycięzca zaś otrzymuje nieulegający żadnym wątpliwościom tytuł Człowieka Wieczoru oraz prawdziwe pieniądze.

/ SPOTKANIE /

Wyjątkowo zamiast instalacji porozmawiamy sobie z Ewą, która będzie naszym gościem. Z Ewą porozmawiamy sobie między innymi o pisaniu i o świeżo wydanym tomiku. Ewa dla nas poczyta.

E W A P O N I Z N I K (ur. 5.01.1988 r.)
Mieszka i pracuje w Gdańsku. Absolwentka Filologii Rosyjskiej i Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego, stypendystka Instytutu im. A.S. Puszkina w Moskwie, obecnie na III roku Filologicznych Studiów Doktoranckich UG.

Wyróżniana i nagradzana w ogólnopolskich konkursach poetyckich (m.in.: Nagroda Burmistrza w VI Konkursie Literackim w Debrznie 2011, II miejsce w konkursie poetyckim Nadnoteckich Dni Literatury 2012, III miejsce Konkursu Jednego Wiersza XVIII Chojnickiej Nocy Poetów 2012, wyróżnienie drukiem w XXII OKP im. M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej 2015) i turniejach jednego wiersza (m.in. III miejsce w XIII Poetyckim Praniu na Strychu 2014r., wyróżnienie w XV Poetyckim praniu 2016, III miejsce w XIII Połowach Poetyckich w Gdyni 2014, III miejsce w TJW Młodej Ambitnej Literatury Trójmiasta MALT 2016, I miejsce w TJW Młodej Ambitnej Literatury Trójmiasta MALT 2014, II miejsce w TJW MALT 2012, II miejsce w TJW Nagrody Literackiej Gdynia 2011). Tłumaczona na język białoruski. Publikowała w „Blizie”, „Autografie”, białoruskim dodatku do gazety „Nowy Czas” „Literaturnaja Biełarus”, „Fabulariach”, „Akancie”, „Migotaniach” oraz w antologiach pokonkursowych. Wydała arkusz poetycki „czas teraźniejszy niesumienny” (2011) .

Stypendystka Prezydenta Miasta Gdańska oraz Marszałka Województwa Pomorskiego w dziedzinie kultury. Obecnie wydała pod skrzydłem wydawnictwa Oficyna Wydawnicza Tysiąclecia debiutancki tom wierszy „Poza nocą”. Zakochana w Białorusi. W wolnych chwilach zajmuje się kotem oraz haftem krzyżykowym.

***
enter: 10 pln / slamerzy nie płacą


Comments are closed.