Tupot Poetycki #15 // instalacja // SLAM + koncert Trupa Trupa – Bydgoszcz

Posted: Czerwiec 14th, 2017 | Możliwość komentowania Tupot Poetycki #15 // instalacja // SLAM + koncert Trupa Trupa – Bydgoszcz została wyłączona

kiedy: 29,30.06.2017.
start: 21:00 // 21:00
gdzie: MÓZG, Bydgoszcz
za ile: 10pln // 10pln

Czas się pożegnać na dwa miesiące, zanim jednak zaczną się wakacje przed nami wyjątkowe wieczory. W czwartek spotkamy się na instalacji słowno – muzycznej, w piątek odbędzie się piętnasty już turniej slamerski oraz koncert zespołu Trupa Trupa.
Obecność, kurczę, obowiązkowa!

≡ 29.06. (czwartek) INSTALACJA SŁOWNO – MUZYCZNA

Instalacje to pomysł na spotkania, w których różni artyści często niewspółpracujący ze sobą na codzień tworzą zazwyczaj improwizowane połączenia muzyki z odczytem np.: fragmentów książki. To zarazem otwarta forma pozwalająca na zastosowanie szeroko pojętego instrumentarium oraz różnych tekstów.
Tym razem tematem przewodnim jest oddech. Oddech dla muzyków czerpiących przyjemność z grania otwartego i nieskrępowanego. Oddech dla słów. Oddech dla Was.
Po raz pierwszy w takim składzie:
ZUZANNA SZMIDT (słowo) / PIOTR MEŁECH (klarnet) / JAROSŁAW MAJEWSKI (kontrabas) / JACEK BUHL (perkusja)

start:: 21:00 // enter: 10 pln

≡ 30.06. (piątek) SLAM + koncert Trupa Trupa

SLAM
… czyli dla tych, którzy piszą i dla tych, którzy słuchają. Piszący przychodzą skonfrontować swoje teksty z publicznością, publiczność przychodzi im kibicować, wysłuchać, ocenić.
Dobrze kiedy jest literacko, dobrze kiedy jest performatywnie. Każdy pisze w swoim stylu i przedstawia też w swoim.
Publiczność pełni funkcję jury przez cały wieczór, a to nadaje mu niepowtarzalny charakter. Dla zwycięzcy nagroda pieniężna w wysokości 100 pln.
Zasady są trzy:
1: nie używasz rekwizytów, ani muzyki
2: masz trzy minuty
3: prezentujesz swój tekst
Na listę uczestników można wpisać się w piątek na bramce lub wysłać mail na adres: vive_memor@vp.pl, który jest też po to , aby odpowiedzieć na Wasze pytania.

KONCERT
Trupa Trupa to Grzegorz Kwiatkowski, Tomek Pawluczuk, Wojtek Juchniewicz i Rafał Wojczal. Od 2015 roku zespół nagrywa dla brytyjskiej wytwórni Blue Tapes and X-Ray Records (w katalogu m.in. Tashi Dorji, Mats Gustafsson, Katie Gately, Father Murphy). Efektem współpracy jest bardzo dobrze przyjęty przez polską i zagraniczną krytykę album Headache. Od 2016 roku zespół związany jest również z francuską wytwórnią Ici d’ailleurs (w katalogu m.in. Yann Tiersen, Matt Elliott/The Third Eye Foundation, Stefan Wesołowski), która wydała zremasterowaną wersję Headache na płycie winylowej. Zespół Trupa Trupa wystąpił na holenderskim festiwalu Eurosonic Noorderslag (2017), w londyńskim klubie Café OTO (2016), na antenie telewizji muzycznej Boiler Room (2016), a także na polskich festiwalach – Open’er Festival (2012, 2015), OFF Festival (2013), Ars Cameralis (2013) i Soundrive Festival (2014).

Zaprezentują materiał z angielsko – francuskiej płyty Headache, jak również piosenki z płyty Jolly New Songs. Jej premiera planowana jest jesienią/zimą, jako międzynarodowa kooperacja kilku wytwórni.

https://trupatrupa.bandcamp.com/

***
start: 21:00 // enter: 10 pln, slamerzy free


Comments are closed.