Tupot Poetycki #16 / SLAM + instalacja słowno – muzyczna: Szmidt/Kikta/Majewski/Buhl

Posted: Wrzesień 10th, 2017 | Możliwość komentowania Tupot Poetycki #16 / SLAM + instalacja słowno – muzyczna: Szmidt/Kikta/Majewski/Buhl została wyłączona

kiedy: piątek, 15/09/2017
start: 21:00
gdzie: MÓZG, Bydgoszcz
za ile: 10 pln

Mam nadzieję, że podskoczyliście właśnie z radości, nie mogąc już doczekać się uczestnictwa w „tupocie” po wakacyjnej przerwie.

/SLAM /
Pierwsza część wieczoru to oczywiście SLAM Poetycki – czyli dla tych, którzy piszą i dla tych, którzy słuchają. Piszący przychodzą skonfrontować swoje teksty z publicznością, publiczność przychodzi im kibicować, wysłuchać, ocenić. Ważne są dwa aspekty występów, czyli literackość i performatywność.

Zasady: prezentujesz swój tekst • masz trzy minuty w każdym z etapów • nie używasz rekwizytów ani muzyki.

Występujący oceniani są przez publiczność, która wyłania poetę wieczoru. Poeta wieczoru jest szczęśliwy i może w dowolny sposób wykorzystać nagrodę pieniężną w wysokości 100 PLN.
Aby zgłosić swoje uczestnictwo, czyli żeby wystąpić, należy wysłać mail na adres: vive_memor@vp.pl albo wpisać na listę przed wydarzeniem.

/INSTALACJA /
Druga część wieczoru to instalacja słowno – muzyczna.
Różni artyści, którzy najczęściej nie współpracują ze sobą na codzień zmierzają się w sytuacji spontanicznej! Najczęściej improwizując szukają środka między muzyką, a odczytem np. fragmentów książki.

Tym razem zaplanowaliśmy dla Państwa kontynuację poprzedniej instalacji, a jednocześnie próbę stworzenia czegoś zupełnie nowego. W czerwcu napisaliśmy:
„… tematem przewodnim jest oddech. Oddech dla muzyków czerpiących przyjemność z grania otwartego i nieskrępowanego. Oddech dla słów. Oddech dla Was.”

Tekst wyłaniał się będzie z poprzedniego kolażu, tworząc kolejną opowieść o wolności uczuć pozbawionych osamotnienia i smutku, ale też o nich samych. Wolność nie jest zero – jedynkowa.

Zuzanna Szmidt / głos
Piotr Kikta / klarnet
Jarosław Majewski / kontrabas
Jacek Buhl / perkusja

≡ ZUZANNA SZMIDT (józek)
„Poetessa w poszukiwaniu miejsc i ludzi”.
Koordynator cyklu Tupot Poetycki. Poetka wywyodząca się z warszawskiej sceny slamerskiej, występująca także w innych miastach Polski. Wzięła udział w Pierwsze Ogólnopolskie Mistrzostwa Slamu Poetyckiego (2017).

≡ PIOTR KIKTA
Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Klarnecista. Założyciel nieistniejącej już supergrupy z lat 70: Los Musculos.
Na co dzień sprzedawca książek dla dzieci i animator.
Chciał króko i nie chciał wymieniać 20 nazwisk muzyków, z którymi grał. Zobaczycie sami!

≡ JAROSŁAW MAJEWSKI
„Multiartysta, rzemieślnik. Kontrabasista sceny awangardowo-jazzowej, fotograf, również właściciel stolarni na bydgoskim Londynku.” Związany z bydgoską sceną yassową i Warsaw Improvisers Committee. Wespół z perkusistą Jackiem Buhlem tworzą w Bydgoszczy duet Rdza.

≡ JACEK BUHL
Polski muzyk jazzowy, perkusista. Członek polskich zespołów Glabulator, The Cyclists, Sami Szamani oraz Spejs. Wraz z Wojciechem Jachną tworzą duet Jachna/Buhl. Grał w zespołach Varieté, Henryk Brodaty, Trytony, 4 Syfon oraz 5 Syfon. Czarujący improwizator.


Comments are closed.