Tupot Poetycki #17 / SLAM + spotkanie z ago

Posted: Październik 15th, 2017 | Możliwość komentowania Tupot Poetycki #17 / SLAM + spotkanie z ago została wyłączona

kiedy: piątek, 20.10.2017.
start: 20:30
gdzie: Stan Użytku (Śniadeckich 4), Bydgoszcz
za ile: ile chcesz

W związku z napiętym kalendarium goszczącego nas klubu MÓZG zapraszam Was do przestrzeni Stan Użytku, gdzie odbędzie się siedemnasta odsłona cyklu.
Oczywiście gorąco zachęcam do uczestnictwa w 13. edycji Mózg Festival, która w Bydgoszczy potrwa aż do 11.11.2017.

https://www.facebook.com/pg/mozgfestival/events/

Stan Użytku, czyli tymczasowa galeria sztuki /nie/użytku – zrealizowana w ramach stypendium Prezydenta dla osób zajmujących się twórczością i upowszechnianiem kultury w roku 2017r. Miejsce jest platformą wymiany, wyrażania opinii, wielogłosu, polifonii (rezydencji artystycznej) działań edukacyjnych i animacyjnych, ma stanowić punkt autentycznego i swobodnego wyrażenia artystycznego, którego główną misją jest komunikacja.

Koordynatorem projektu jest Martyna Cziszewska, a Monika Klawitter kuratorem galerii.
Partnerem projektu Stan Użytku jest Moderator Inwestycje.

/SLAM /
Czyli turniej poetycki. Szansa dla każdego, aby skonfrontować swoje teksty z publicznością, czyli przez trzy minuty ktoś rządzi całą sytuacją. Losowo wybierani przez publiczność poeci, z puli wszystkich zgłoszonych, walczą o przejście do półfinału i finału.
Zwycięzcę nagradzamy banknotem o wartości 100 PLN.
Zasady?
Temat i sposób prezentacji są dowolne. Liczy się czas i nie można używać rekwizytów, ani muzyki. Można czytać z kartki, ale nie trzeba. Ważna jest zarówno strona literacka jak i performatywna występów, ale to poeci decydują, o tym, co i jak się wydarzy.

Aby zgłosić swoje uczestnictwo trzeba wysłać mail na: vive_memor@vp.pl lub wpisać na listę przed wydarzeniem.

Uwaga! Zaczynamy wcześniej niż zwykle!

/SPOTKANIE /
Zwykle na drugą część wieczoru przygotowujemy instalację słowno – muzyczną, jednak tym razem (po raz drugi w historii cyklu) odbędzie się spotkanie autorskie. Gościem zaproszonym do rozmowy jest Agnieszka Bykowska, która namieszała kilka razy przy instalacjach, a niedawno wydała tomik „zgorzej jaźniej”.

(ago) – Mieszka w Bydgoszczy. Laureatka kilku konkursów poetyckich, m.in.Turnieju Jednego Wiersza w Toruniu. Od czasu do czasu gości na lokalnych wydarzeniach poetyckich, m.in. majowy BUUM poetycki i Toruński Festiwal Książki. Kilka spośród jej tekstów ukazało się w takich magazynach kulturalnych jak Menażeria i Splot Nieskończoności, którego redakcję współtworzy. Poetycko wspiera muzyczny duet Kempa Lubiewski.
Rysuje i klei kolaże. Marzy o warzywnym ogrodzie i kocie o imieniu Barok.

***
Jeśli będziecie mieli ochotę możecie zaopatrzyć się we własne napoje alkoholowe i nie-alkoholowe, gdyż nie znajdziemy się w przestrzeni barowej.


Comments are closed.