Tupot Poetycki #20 w Bydgoszczy | SLAM + instalacja słowno – muzyczna

Posted: Styczeń 25th, 2018 | Możliwość komentowania Tupot Poetycki #20 w Bydgoszczy | SLAM + instalacja słowno – muzyczna została wyłączona

kiedy: piątek, 02.02.2018.
start: 21:00
gdzie: MÓZG, Bydgoszcz
za ile: 10 pln / występujący free

Ten cykl ma już dwa lata i cieszy się Waszym zainteresowaniem coraz bardziej. Przed Nami kolejny, dwudziesty już pojedynek SLAMerski. Drugą częścią wieczoru koncert, zwany instalacją słowno-muzyczną. W ramach trasy koncertowej zaczynającej się w Kanadzie, a kumulującej w krajach europejskich zobaczycie Black Givre, który zagości na naszej scenie. Samuel Bobony to artysta, który pod tą poetycką nazwą „ukrywa” swój solowy projekt.
Givre po francusku oznacza szron.

/ SLAM
pojedynek poetów (ale nie tylko). to formuła, w której dzieje się miłość: slam kocha ludzi, a ludzie kochają slam. po prostu. to interakcja między żywą poezją, a publicznością. wszystkie chwyty dozwolone – sposób i temat prezentacji są dowolne, a każdy może wziąć udział. nie będzie jury, to wy zadecydujecie, który z uczestników jest najlepszy. Dla wygranego nagroda pieniężna w wysokości 100 PLN.
Zasady: poeta nie używa rekwizytów, ani muzyki • poeta ma 3 minuty • poeta performuje swój własny tekst
Można czytać z kartki, urządzenia elektronicznego / mówić z pamięci.
Ważne są dwa aspekty, o czym warto pamiętać, czyli literackość i performatywność, ale tak naprawdę wszystko może się wydarzyć.

Aby zgłosić się do uczestnictwa wystarczy wysłać mail na adres vive_memor@vp.pl lub wpisać na listę przed wydarzeniem. Liczy się kolejność zgłoszeń! W związku z dużym zainteresowaniem organizator zastrzega sobie możliwość zamknięcia listy biorących udział i utworzenia kilku osobowej listy rezerwowej dla zgłaszających się w dniu imprezy :)

/ INSTALACJA
To najczęściej improwizowana próba połączenia muzyki z odczytem kolażu poezji lub fragmentów książki.
Wiele historii, wiele konwencji muzycznych i pomysłów, tym razem gość, którego w Bydgoszczy jeszcze nigdy nie było.
Samuel Bobony, łączy dźwięki perkusji, syntezatorów i sampli. Black Givre jako solowy projekt rozpoczął się w 2012 roku.

Wygrał nagrodę GAMIQ w 2014 za swój LP Autorail
(współprodukowaną przez Beaver Club Records / Jeunesse Cosmique) za najlepszy eksperymentalny album roku.
Jest aktywnym uczestnikiem muzyki i mediów w Montrealu
poprzez współpracę z Avec le Soleil Sortant de sa Bouche
(Constellation Records) i Héliodrome (Endemik Music).

Black Givre często spotyka się z artystami wizualnymi Sonya
Stefan i Guillaume Vallée wykonując robiące wrażenie audio-wizualne performanse. Jest współreżyserem Ibrida Pluri festival.

Samuel Bobony – perkusja, synth
Zuzanna Szmidt – teskt, odczyt


Comments are closed.