Tupot Poetycki #22 w Bydgoszczy | SLAM + instalacja słowno – muzyczna

Posted: Kwiecień 3rd, 2018 | Możliwość komentowania Tupot Poetycki #22 w Bydgoszczy | SLAM + instalacja słowno – muzyczna została wyłączona

kiedy: piątek, 13.04.2018.
start: 21:00
gdzie: MÓZG, Bydgoszcz
za ile: 10 PLN / występujący free

Krótko? Dwudziesta druga odsłona imprezy, czyli kolejny pojedynek slamerski w Bydgoszczy wchodzący w skład eliminacji do Drugie Ogólnopolskie Mistrzostwa Slamu Poetyckiego oraz instalacja w solowym wykonaniu Łukasza Jędrzejczaka, który z dźwiękową oprawą zaprezentuje fragmenty powieści „Nawet psy” Johna McGregora.

/ SLAM
Pojedynek poetów. Pojedynek nie-poetów. Poezja dzisiaj. Publiczność w jury. Zasłuchanie, zaśmianie i wciąż wiosenne przesilenie.
Zasady? Poeta, w każdej rundzie ma 3 minuty • nie używa rekwizytów, ani muzyki • performuje swój własny tekst.
To publiczność decyduje kto jest najlepszy, a zwycięski poeta otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 100 PLN.
Każdy może zgłosić się aby wziąć udział, wystarczy wysłać maila na vive_memor@vp.pl albo wpisać na listę przed wydarzeniem (pamiętajcie, że ilość miejsc jest ograniczona).

/ INSTALACJA
Tym razem pomysłodawcą oraz wykonawcą instalacji będzie Łukasz Jędrzejczak aka David Yow aka Caffeine Sheiks aka Twix. Muzyk i performer w atmosferze zadumy i skupienia zaprezentuje fragment powieści „Nawet psy” autorstwa brytyjskiego pisarza Johna McGregora. Tekst czytany na żywo okraszony zostanie dźwiękowym podkładem, będącym wypadkową elektroniki, elektroakustyki i muzyki psychodelicznej, opartej na rytmie i pulsie.

John McGregor urodził się na Bermudach, dorastał w Norwich i Thetford. Debiutował w 2002 powieścią If Nobody Speaks of Remarkable Things. Kolejną powieść opublikował w 2007, w 2010 ukazała się trzecia, przetłumaczona m.in. na język polski, Nawet psy. Jej akcja rozgrywa się współcześnie w nieznanym z nazwy angielskim mieście, bohaterami są ludzie z marginesu społecznego: narkomani, alkoholicy, drobni przestępcy i bezdomni. W 2012 ukazał się pierwszy zbiór opowiadań jego autorstwa. Obecnie mieszka w Nottingham.

Łukasz Jędrzejczak
Urodzony w 1985 w Bydgoszczy artysta dźwiękowy. Współtworzy takie zespoły, jak: T’ien Lai, Alameda 5 (Alameda Organisation) czy efemeryczny duet Mina. Gra na: syntezatorach, organach, samplerach, efektach, automatach perkusyjnych oraz perkusjonaliach.
Od czasu do czasu jest także wokalistą i autorem tekstów piosenek. Kolekcjonuje stare nagrania z muzyką z Afryki oraz Azji. Interesuje go field recording. W 2017 roku wraz z Rafałem Kołackim oraz Elżbietą Schulz wydał kolekcję nagrań terenowych zarejestrowanych w Marrakeszu.
Od 2016 roku zajmuje się także tworzeniem muzyki do spektakli teatralnych („Popołudnie Fauna” w reżyserii Dominiki Knapik, „Strach zżerać duszę” w reżyserii Agnieszki Jakimiak).
Wybrana dyskografia:
• T’ien Lai „Da’at” (MonotypeRec., 2013)
• T’ien Lai „RHTHM” (Monotype Records, 2015)
• Alameda 5 „Duch Tornada” (Instant Classic, 2015)
• Kołacki / Schulz / Jędrzejczak „Sawt / Sur (mixtape)” (BDTA, 2017)
• So Slow „Dharavi” (Instant Classic, 2014)
• So Slow „Nomads” (Instant Classic, 2016)
• Duży Jack „Uczucia” (Lado ABC, 2016)
• Sora! „Sora!Sora!Sora!” (spookrecords, 2007)


Comments are closed.