Otwarty Slam Poetycki w Warszawie

Posted: Lipiec 3rd, 2018 | Możliwość komentowania Otwarty Slam Poetycki w Warszawie została wyłączona

Kiedy: 8 lipca 2018, niedziela
Start: 16.00
Gdzie: ul. Ząbkowska 9a, Warszawa
Za ile: free/wolny

✨✨Slam poetycki ✨✨
to popularna forma rywalizacji poetów, performerów, ludzi związanych z kabaretem, teatrem lub hip-hopem czy wszelkiej maści ciekawych sceny amatorów włączająca w zabawę od samego początku do końca publiczność.

📖 Różnorodność form, różnorodność wyrażeń i dobra zabawa to wyznaczniki tego typu wydarzenia. W ramach tej demokratycznej formy istnieje miejsce na indywidualną ekspresję, jak i sięgnięcie po wspólne, ludzkie doświadczenia. Głosy oraz narracje, wędrują ze sceny i pokonują wszelkie bariery, przebijają szklane sufity, burzą zastane porządki zmuszając do refleksji, śmiechu, zachęcając do budowania wspólnoty, wspólnoty przeżyć.

📖 Od początku istnienia festiwalu OTWARTA ZĄBKOWSKA slam poetycki okazał się niewątpliwym sukcesem angażującym publiczność, jak i pełną pulę występujących. Jest to też świetna okazja by się spotkać, poznać wspólne troski. Warto podkreślić, że slam często używany jest na świecie do wspierania młodych ludzi z zagrożonych wykluczeniem środowisk, a jego nowożytna historia wywodzi się z robotniczej dzielnicy Chicago.

✨✨Zasady✨✨
Każdy z występujących ma do zadysponowania w każdej z trzech rund taką samą liczbę minut, a w porównaniu do turniejów jednego wiersza decyzję podejmuje publiczność, a nie selektywne wybrane i z góry narzucone jury. W założeniu turniej w Ogród Ząbkowska zaprezentuje najciekawszych scenicznie, zarówno w formie prezentacji, jak i w gatunku tekstu, bywalców nie tylko warszawskich slamów.

🕛🕒 Potyczka zostanie rozegrana w systemie pucharowym, w każdej z trzech rund będzie odpowiednio 2,5 min, 3 min i 4 minuty na prezentację przed publicznością, która zdecyduje o dalszym ewentualnym awansie. Wyjątkowo dopuścimy używanie rekwizytów.

🎉 Wyraźnie zabrzmi głos publiczności, gdyż jej głosami zostanie przyznana jedna, jedyna nagroda główna w wysokości 💰 500 PLN (netto). Organizator dopuszcza używanie rekwizytów.

👉 Swój udziału można zgłaszać drogą elektroniczną na adres e-mail: slam@worekkosci.pl do godz. 23.00 dn. 07.07.18 lub 👉 osobiście na pół godziny przed startem, jednak w przypadku większej liczby zgłoszeń o uczestnictwie zadecyduje kolejność.

🎉🎉Nie wstydźcie się, pojawcie się! Nie zapomnijcie zabrać ze sobą rodziców, dziadków, partnerów, przyjaciół, współlokatorów… czy kogo tam napotkacie po drodze.

Do zobaczenia!

Prowadzenie: Monika Marianna Blaszczak

🔈🔉🔊 Pełny harmonogram wydarzeń:
https://www.facebook.com/events/547396332324663/

🔈🔉🔊 Regulamin do wglądu u organizatora


Comments are closed.