Trzecie ogólnopolskie mistrzostwa slamu poetyckiego

Zapraszamy do udziału w serii turniejów slamowych w całym kraju, których zwieńczeniem będzie wielki finał dnia 18 V 2019 podczas festiwalu Poznań Poetów.

Reguły

Kwalifikacje odbędą się w sześciu miastach: Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Gdyni, Warszawie i we Wrocławiu.

Slamy kwalifikacyjne w danym mieście rządzą się swoimi prawami i regulacjami. Szczegółów udzielają bezpośrednio organizatorzy.

Finał, jak też Eliminacje Ostatniej Szansy, odbędą się w ramach programu festiwalu Poznań Poetów 18 maja (sobota) 2019 roku na jednym z dziedzińców Centrum Kultury Zamek.

Slamy kwalifikacyjne w danym mieście rządzą się swoimi prawami i regulacjami. Szczegółów udzielają bezpośrednio organizatorzy.

Wszyscy organizatorzy turniejów slamerskich powinni zgłaszać się z informacją o chęci wzięcia udziału w eliminacjach do finału Mistrzostw pod mailem: poznanskislam@gmail.com.

Wszystkie miasta biorące udział w mistrzostwach (poza Warszawą) wyłonią po jednym zwycięzcy, który będzie miał zagwarantowany występ w finale. Warszawa, ze względu na dużą scenę slamerską i rozbudowane eliminacje, wyłoni dwóch finalistów.

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu wypłaci wyłonionym w lokalnych eliminacjach uczestnikom turnieju finałowego honorarium w wysokości netto równej kosztom podróży, które muszą zostać odpowiednio udokumentowane np. biletami. Będą oni mieli także zagwarantowany nocleg na noc z 18 na 19 maja 2019.

Osoby, które zajmą drugie miejsca w kwalifikacjach lokalnych (lub dwa kolejne miejsca w Warszawie), będą miały zagwarantowany zapis na listę Eliminacji Ostatniej Szansy.

Eliminacje Ostatniej Szansy wyłonią trzech ostatnich finalistów. Lista ich uczestników będzie ograniczona do dwudziestu osób (oraz dalszych na liście uzupełniającej, sporządzonej w dniu turnieju, gdyby nie pojawiły się osoby zgłaszające się mailowo).

Otwarcie zgłoszeń do Eliminacji Ostatniej Szansy nastąpi po zakończeniu wszystkich innych kwalifikacji w określonym terminie i o określonej wcześniej godzinie. Decydowała będzie kolejność zgłoszeń.

Slamerze! Wbrew zasadom poprzednich eliminacji Twój pierwszy występ w danym mieście NIE przypisuje Cię do uczestniczenia wyłącznie w kwalifikacjach odbywających się na jego terenie. Każde eliminacje ustalają własną strategię względem wyboru finalistów, dotyczy to także otwarcia ich na występujących z innych miast.

Daty

Miasto Daty Miejsce
     
     
     
     
     
     

Nagrody

Pierwsze miejsce – 1000 złotych

Drugie miejsce – 300 złotych